Boşanma Davası Devam Ederken Evde Kim Kalır? Aynı Evde Kalınabilir mi?

BOŞANMA DAVASI DEVAM EDERKEN AYNI EVDE KALINABİLİR Mİ? Türk Medeni Kanunu’nun 166/1. maddesi gereğince boşanmaya karar verilebilmesi için evlilik birliğinin ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olması gerekir. Boşanma davası devam eden eşlerin birlikte yaşaması evlilik birliğinin temelinden sarsılmadığını ve ortak hayatın sürdürülmesinin fiilen mümkün olduğunu gösterir. Bu nedenle boşanma sürecinde eşlerin aynı …

Boşanma Davası Devam Ederken Evde Kim Kalır? Aynı Evde Kalınabilir mi? Devamı »